image214_thumb

محدودیت مصرف پهنای باند اینترنت برای ما کاربران ایرانی امری عادی است که به مرور به آن خو گرفتیم.در نتیجه عموم کاربران برای این که متوجه شوند چقدر از پهنای باند سرویسشان باقی است و چه میزان دیگر از آن قابل استفاده است یا به تارنمای سرویس دهنده مراجعه می کنند یا از برنامه هایی که به این منظور تهیه شدند بهره می برند. ویندوز هشت قابلیتی برای نمایش میزان پهنای باند استفاده شده در هر بار از مرور اینترنت را به شما نشان می دهد. پس این روش می تواند به مدیریت بهتر پهنای باند مصرفی شما کمک کند.

کلید های ترکیبی Win+C را فشارید یا با حرکت موشواره به سمت راست و پایین کشیدن آن نوار Charms را بگشایید و سپس بر روی Settings کلیک کنید.

image202_thumb

حال بر روی network connections خود کلیک کنید.

image203_thumb

سپس نام شبکه های موجود و وضعیت اتصالشان برایتان به نمایش در خواهد آمد.

image204_thumb

اگر بر روی هر یک از اتصالات موجود کلیک راست نمایید می توانید گزینه “Show estimated data usage” یا همان نمایش تخمین دیتا استفاده شده را مشاهده و فعال کنید.

توجه: توجه داشته باشید این گزینه در صورتی که از اتصالات وایرلس استفاده نمایید نمایش داده می شود و برای ارتباط Lan نمایش داده نخواهد شد.

image205_thumb

حال می توانید ببینید که چه مقدار از پهنای باند در اتصال خود به اینترنت مصرف نموده اید. همچنین می توانید زمانی که به هر شبکه متصل شده اید را نیز مشاهده کنید.

۱۱-۲۵-۲۰۱۲-۱۰-۲۳-۴۰-_thumb

توجه داشته باشید این روش تنها میزان حجم مصرفی در هر بار کانکشن را نشان می دهد و در صورتی که اتصال خود را قطع نمایید همه چیز از زمان اتصال دوباره محاسبه می شود.