تمام شدن سریع حجم اینترنت کاربران مشکلی است که امروزه بسیاری از کاربران مخصوصا آنهایی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند با آن روبرو هستند و بسیاری از آنها نمی دانند این مشکل را چگونه حل کنند و مجبور می شوند هزینه گزافی بابت شارژ ترافیک برای اینترنت خود بپردازند.

عمده مشکل تمام شدن سریع ترافیک مصرفی اینترنت به برنامه هایی مربوط می شود که خواسته یا ناخواسته، با مجوز و بدون مجوز از سوی کاربر اقدام به ارسال و دریافت اطلاعات از گوشی های هوشمند می کنند. برنامه هایی نظیر دراپ باکس، گوگل درایو، آی کلود، آی تونز و همچنین برخی اپلیکیشن های اجتماعی نظیر واتس آپ و وایبر. برخی از این نرم افزارها اصولا برای دانلود و آپلود اطلاعات در فضای اینترنت طراحی شده اند. مانند دراپ باکس که اگر قصد استفاده از آن را داشته باشید مجیورید حجم زیادی از اینترنت خود را به آن اختصاص دهید. مخصوصا اگر تنظیمات آن را به درستی انجام نداده باشید. برخی دیگر تنظیمات خاصی برای دانلود و آپلود اتوماتیک اطلاعات دارند. مانند واتس آپ که مثلا می توانید تنظیم کنید که آیا ویدیوهای ارسال شده برای شما (مخصوصا در گروه هایی که عضو هستید که معمولا تعداد این ویدیوها زیاد است) به صورت اتوماتیک دانلود و در گوشی شما ذخیره شوند یا خیر.

به هر حال برای تشخیص این که کدام نرم افزار گوشی شما حجم اینترنت شما را به شدت مصرف می کند نیاز به ابزارهایی دارید که یکی از آنها نرم افزار قدرتمند Traffic Monitor می باشد که در زیر آن را توضیح داده ایم. البته این برنامه امکاناتی فراتر از بحث فعلی دارد اما هدف ما از معرفی آن صرفا مربوط به موضوع این مقاله می باشد.

Traffic Monitor اپلیکیشن قدرتمند و برتر برای نظارت بر ترافیک و اندازه گیری ترافیک داده های مصرف شده ی وای فای ، تماس های تلفنی و پیامک می باشد که مخصوص اندروید عرضه شده است. این برنامه  امکان مانیتورینگ لحظه ای ترافیک داده های رد و بدل شده را در اختیار شما قرار می دهد و با امکانات زیاد خود همچون تست سرعت دانلود و آپلود می تواند بهترین ابزار برای افرادی که با اینترنت سر و کار دارند، باشد! تمام ابزارهای این اپلیکیشن در ۵ دسته ی نظارت بر ترافیک داده های اینترنت، نظارت بر تماس ها، شمارنده ی پیامک ها، سرعت سنج و مدیریت وظیفه تقسیم می شود که به بررسی و فهرست کردن آن ها می پردازیم :

itwnews-traffic-monitor-01

* مدیریت وظیفه برای متوقف سازی فرآیندهای در حال اجرا
* نمایش اطلاعات رد و بدل شده هنگام استفاده از اینترنت
* نمایش آمار کاملی از میزان مصرف شما از اینترنت در روزها و ماه های گذشته
* نمایش میزان صحبت تماس های تلفنی دریافتی و گرفته شده به صورت کامل
* امکان اندازه گیری و نمایش سرعت و تاخیر در اتصال های بی سیم
* نمایش وضعیت باتری (سطح، ولتاژ، درجه حرارت)
* نمایش شبکه تلفن همراه مانند آنتن و اطلاعات قدرت سیگنال
* نمایش ترافیک مصرفی هر برنامه به صورت دقیق
* دارا بودن ویجت های اختصاصی در سایزهای مختلف برای صفحه اصلی
 itwnews-traffic-monitor-02

مهم ترین مزیت این برنامه نسبت به برنامه های مشابه قابلیت نمایش مصرف هر برنامه به صورت مجزا می باشد که از این طریق به راحتی می توانید برنامه قاتل حجم اینترنت خود را شناسایی کنید!

این اپلیکیشن را میتوانید از بازار دانلود کنید.