جهت دریافت پاسخ مربوط به سؤال مورد نظرتان بر روی آن سؤال کلیک نمائید.

  • ۱- تفاوت سرویس های الماسی، طلایی و نقره ای در چیست؟ تفاوت سرویس های فوق در سرعت آنها می باشد. بطوریکه سرعت سرویس الماسی تا ۱۰ mbps ، سرویس طلایی تا ۵ mbps و سرویس نقره ای تا ۲ mbps می باشد.
  • ۲- ساعت دانلود رایگان شبانه را ذکر کنید؟از ساعت ۱ تا ۷ صبح ۵۰% تخفیف در مقدار گیگ شبانه بصورت اتوماتیک لحاظ می گردد.
  • ۳- آیا در هنگام تمدید سرویس، حجم باقیمانده از سرویس دوره قبل به دوره فعلی منتقل می شود؟در سرویس های فعلی حجم باقیمانده از دوره قبل به دوره بعد منتقل می شود.
  • ۴- آیا در زمان اتمام اعتبار، ورود به وب سایت shabakieh.com و خرید الکترونیکی امکان پذیر است؟بله – در صورت ثبات لینک، مشترک می تواند به وب سایت shabakieh.com وارد شده، از منوی اینترنت بی سیم وارد پنل کاربری شده و شار‍ژ آنلاین نماید. این دسترسی هم در صورت اتمام مدت زمان سرویس و هم در مورد اتمام حجم سرویس ممکن می باشد.
  • ۵- پیام اتمام سرویس چه زمانی برای مشترکین ارسال می گردد؟در صورتیکه شماره موبایل مشترک به صورت صحیح در سیستم شرکت ثبت شده باشد و سرویس دریافت پیامک های تبلیغاتی توسط مشترک غیر فعال نشده باشد، ‌یک هفته قبل از پایان زمان سرویس و نیز هنگامی که حجم باقیمانده سرویس به ۱ گیگ برسد برای مشترک SMS ارسال می گردد.
  • ۶- آیا پس ازتمدید شارژ آنلاین نیاز به خاموش و روشن کردن مودم می باشد؟بله – پس از تمدید شارژ توسط مشترک می بایست رادیو و مودم وایرلس یکبار خاموش و روشن شود.
  • ۷- چه مواردی باعث افزایش میزان مصرف حجم می شود؟ – به طور کلی هر صفحه ای که در اینترنت مشاهده می شود مقداری از حجم سرویس را مصرف می کند. دریافت دیتا از اینترنت مانند مشاهده صفحات مختلف، عکس،‌فیلم و …. دانلود و هرگونه ارسال دیتا مانند ارسال فایل در ایمیل و … آپلود محسوب می شود که هر دو مورد سبب کسر حجم می گردد. -در مواردی مانند برقراری ارتباط صوتی و تصویری،‌ دانلود و آپلود بصورت همزمان صورت می پذیرد که سبب مصرف حجم خواهند شد. -به غیر از موارد یاد شده، برخی موارد مانند وجود ویروس و بدافزار بر روی سیستم ها می تواند بدون اطلاع کاربر شروع به دانلود و آپلود اطلاعات از سیستم وی کرده و باعث مصرف حجم سرویس کاربر شوند. لازم است با نصب آنتی ویروس های مطمئن و به روز رسانی مداوم آنها از بروز این حالت جلوگیری شود. -یکی از موارد دیگری که منجر به مصرف شدن حجم سرویس مشترکین می شود، به روز شدن ویندوز و آنتی ویروس نصب شده روی سیستم کاربران و یا به روز شدن اپلیکشن های نصب شده بر روی گوشی های موبایل آنها می باشد که اکثرا بصورت خودکار صورت می پذیرد و بعضا کاربران از اینکه به روزشدن خودکار نرم افزارها و آنتی ویروس موجود در سیستم رایانه و گوشی موبایلشان حجم قابل توجهی از سرویسشان را مصرف می کند بی اطلاع هستند. لذا لازم است در صورت عدم نیاز به آپدیت خودکار نرم افزار ها و آنتی ویروس سیستم،‌ به روز رسانی خودکار آنها را غیر فعال نمود. -یکی از مواردی که سبب مصرف حجم کاربران می شود، هک شدن پسورد اکسس پوینتشان توسط افراد غیر مجاز می باشد. برای جلوگیری از چنین موضوعی پسورد اکس پوینت می بایست حداقل ۸ کارکتر و شامل عدد ، حروف و علائم باشد. لذا در صورتیکه پسورد اکسس پوینت کاربر فقط شامل اعداد است می بایست در اولین فرصت نسبت به تغییر آن اقدام نماید.
  • ۸- مشترکین در صورت بروز مشکل در سرویس خود می بایستی با چه بخشی تماس حاصل کنند ؟در صورتیکه مشترکین با استفاده از راهنمایی های موجود در وب سایت شرکت شبکیه اصفهان و نیز پنل کاربریشان نتوانند مشکل پیش آمده را حل نمایند، واحد پشتیبانی شرکت به شماره ۳۶۲۰۴۵۶۵ داخلی ۴ پاسخگوی مشترکین گرامی خواهد بود.