wireless

 

همزمان با رشد سریع تکنولوژی، فناوری های جدید جهت دسترسی به شبکه جهانی اینترنت معرفی می شوند. چنانکه نسل جدید فناوری دسترسی به اینترنت، با نام اینترنت بی سیم (WIFI) به سرعت در حال پیشرفت می باشد.

 

اینترنت بی سیم یا وایرلس (WIFI) سرویس اینترنتی است که در آن ارتباط بین مشترک و شرکت سرویس دهنده از طریق امواج رادیویی و بدون نیاز به خط تلفن، برقرار می شود. بطوریکه استفاده از اینترنت در صورت بهره گیری از مودم وایرلس تا شعاع متری محل امکان پذیر می باشد.           با توجه به استقبال زیاد کاربران اینترنتی از تکنولوژی وایرلس، شرکت شبکیه اصفهان با نصب دکل های متعدد در سطح شهر اصفهان امکان ارائه این سرویس را به همشهریان گرامی مهیا نموده است.

سرویس WIFI شرکت شبکیه اصفهان یک سرویس حجمی بوده که در آن پس از برقراری ارتباط، مشترک می تواند از بین سرویس های مختلف که هر یک سرعت و مقدار حجم متفاوتی دارند سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کرده و پس از اتمام هر دوره بصورت آنلاین و از طریق پرداخت الکترونیکی سرویس را برای دوره بعدی شارژ نماید. از مهمترین مزایای این سرویس دسترسی با سرعت بالا و با هزینه مناسب برای مشترکین پر مصرف و نیز برای مشترکینی است که امکان دریافت سرویس ADSL را ندارند.

شرایط برقراری اینترنت بی سیم:

  1. نیاز به گیرنده رادیوئی ( که بر روی پشت بام مشترک نصب می گردد.)
  2. نیاز به دید مستقیم بین دکل فرستنده و گیرنده
  3. نیاز به کابل شبکه جهت انتقال اینترنت از گیرنده به داخل سازمان
  4. نیاز به P ( اکسس پوینت )

 

جهت برقراری سرویس بی سیم احتیاج به یک دستگاه فرستنده بر روی دکل شرکت سرویس دهنده می باشد. نیز یک گیرنده رادیویی مورد نیاز است که بر روی پشت بام مشترک نصب می گردد. در صورت وجود دید مستقیم بین دستگاه فرستنده و گیرنده رادیویی امکان ارائه این سرویس به متقاضی میسر می باشد. پس از تنظیمات دقیق توسط کارشناسان نصب شرکت، اینترنت دریافتی از طریق کابل شبکه به ساختمان انتقال می یابد.

لازم به ذکر است در مورد ساختمان هایی که از چند واحد مجزا تشکیل شده اند، اینترنت تحویلی به هر واحد بصورت مستقل از سایر واحدها می باشد، بطوریکه به هر واحد نام کاربری و رمز عبور جداگانه ای تعلق می گیرد، هر واحد پنل کاربری مخصوص به خود را داشته و محاسبه حجم اینترنت مصرفی برای هر واحد بصورت مجزا از سایر واحدها صورت می پذیرد. حسن بزرگ این حالت سرشکن شدن هزینه های نصب و تجهیزات بین تعداد واحدهای موجود می باشد.