امروزه برقراری ارتباط سریع و مستمر با شرکای تجاری و مشتریان در هر مکان و در هر زمان جزء نیازهای اساسی هر سازمانی می باشد. بهترین راه پاسخگویی به این نیاز اساسی، بهره گیری از خدمات پهنای باند اختصاصی     می باشد. در سرویس های اینترنت اختصاصی، پهنای باند مورد تقاضای مشترک بصورت کامل و بدون محدودیت حجمی و اعمال محدودیت بر روی پورت های اینترنتی ارائه شده و مشترک امکان بهره برداری از سرویس خود را در تمامی ساعات شبانه روز بدون قطعی و با بالاترین کیفیت دارد.

شرکت شبکیه اصفهان به عنوان اولین ارائه کننده خدمات پهنای باند بی سیم در سطح استان اصفهان سرویس های اینترنت اختصاصی خود را به صورت های زیر ارائه می دهد:

 

  • اینترنت اختصاصی بر بستر فیبر نوری:

با توجه به وجود شبکه های فیبر نوری و گستردگی آن درکل کشور، در این روش ارتباط مشترک با شرکت شبکیه اصفهان از طریق انواع پروتکل های ارتباطی موجود در لایه های ۲ و ۳ شبکه نظیر: P to P – MPLS – Frame relay – اینترانت و … برقرار می گردد. سرعت برقراری این نوع ارتباط بسته به پروتکل ارتباطی متفاوت می باشید ولی می تواند از مرز چندین STM1 نیز فراتر رود.

از مهمترین مزایای این روش می توان به ثبات و پایداری آن و امکان ارائه در اکثر نقاط سطح استان اصفهان اشاره نمود.

 


اینترنت اختصاصی بر بستر بی سیم(wireless) :

در این روش، بستر ارتباطی شرکت شبکیه اصفهان و درخواست کننده پهنای باند اختصاصی از طریق         بی سیم و بصورت نقطه به نقطه (Poini to Point) و یا یک نقطه به چند نقطه (Poini to Muli Point) برقرار می گردد. در ابتدای کار با انجام امکان سنجی و با توجه به مکان متقاضی و مسائل محیطی، نوع آنتن و مودم مورد نیاز تعیین می گردد و در دو سمت شرکت و مشترک نصب می شود. سپس پهنای باند درخواستی مشترک از بستر برقرار شده تحویل می گردد. با توجه به برقراری ارتباط پرسرعت و وجود تجهیزات سخت افزاری قوی، امکان ارائه سرویس اینترنت اختصاصی در این روش با سرعت بیشتر از یک STM1 نیز امکان پذیر می باشد.

با توجه به استفاده از امواج رادیویی و بستر بی سیم، در این روش سازمان ها و شرکت ها با محدودیت های مخابراتی روبرو نخواهند بود و هزینه های پائین تری نسبت به روش قبل را متحمل خواهند شد.